دوشنبه, 29 بهمن 1397
عنوان : پروژه های شهرداری محمدیه كلنگ زنی شد
کد خبر : ۲۱۸۷
تاريخ :
 ۱۳۹۷/۰۷/۱۱ 

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

به مناسبت هفته دفاع مقدس،کلنگ پنج طرح عمرانی و خدماتی در شهر محمدیه و ناحیه شهری مهرگان به زمین زده شد.

در این مراسم که با حضور داوود محمدی رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی ،سیده حمیده زرآبادی نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی،حجت الاسلام موسوی موینی امام جمعه شهرمحمدیه،مهندس فرخزاد معاون امور عمرانی استاندار،مهندس زاهدپور مدیرکل دفتر امور شهری استانداری و دیگر مدیران برگزار شد.کلنگ زنی زنی 5طرح عمرانی شهرداری محمدیه به زمین زده شد. کلنگ بوستان های غدیر و ولایت ناحیه شهری مهرگان با اعتبار بالغ بر 13میلیارد ریال ،پروژه اصلاح هندسی چهارراه های امام رضا(ع)و امام حسین(ع) ناحیه شهری مهرگان با اعتبار یک میلیارد و790 میلیون ریال ،پروژه اجرای باز پیرایی مناطق محمدیه نیز با اعتبار 14 میلیارد ریال و همچنین پروژه اجرای عملیات آماده سازی زو نهای ناحیه شهری مهرگان از پروژهای مهمی بود که با اعتبار 17 میلیارد و 875 میلیون ریال کلنگ زنی شد.

در این مراسم دکتر نخستین شهردار محمدیه ضمن ابراز خرسندی از حضور مسئولین و نمایندگان استان در آیین کلنگ زنی پروژه های این شهرداری ابراز کرد:

هفته دفاع مقدس را گرامی می داریم و وظیفه داریم با الگو گرفتن از رزمندگان و شهدا در شرایط کنونی جهادی کار کنیم.

وی بیان کرد:در راستای خدمت رسانی در ناحیه شهری مهرگان تلاش کرده ایم تا نیازهای خدماتی مردم ساکن در این منطقه تامین شود و آماده سازی زون های شهری ،روکش آسفالت،ساماندهی معابر شهری،احداث سرویس های بهداشتی ،بوستان های محلی،ساماندهی ایستگاه تاکسی در محمدیه و مهرگان و ساخت دارالقرآن با جدیت دنبال می شود.

شهردارمحمدیه تصریح کرد: مردم شهر محمدیه و ناحیه شهری مهرگان شایسته بهترین خدمات هستند و علیرغم این که با محدودیت های شدید مالی رو برو هستیم اما با مدیریت جهادی و استفاده از همه ظرفیت های خود تلاش کرده ایم فعالیتهای عمرانی متوقف نشود.

داوود محمدی نیز در این مراسم اظهار داشت در شرایط کنونی توزیع عادلانه امکانات در همه مناطق شهری مهم است و خوشحالیم در شهرداری محمدیه این رویکرد دیده می شود. رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی یادآور شد: شهرداری های یک الگوی مناسبی در توزیع در آمدها در کشور هستند و در این موقعیت کسب درآمد پایدار و خلق ثروت بسیار اهمیت دارد و باید شهرداران به آن توجه کنند.

محمدی از تلاش شهرداری محمدیه در تامین خدمات شهری در ناحیه شهری مهرگان به عنوان بزرگترین مکان اجرای مسکن مهر تشکر کرد و تداوم خدمات رسانی در این منطقه را یادآور شد.

علی فرخزاد هم در این مراسم ابراز کرد :ناحیه شهری مهرگان به عنوان بزرگترین پروژه مسکن مهر کشور می توانست یک شهرجدید باشد و امروز با سکونت 50هزار نفر باید خدمات یک شهر را در آن ارائه کنیم.

معاون عمرانی استانداری قزوین تصریح کرد: مهرگان می توانست مانند شهرک مینودر و کوثر قزوین باشد تا نوع خدمات ارائه شده بهتر دیده شود اما امروز هم با همراهی همه دستگاه های خدمات رسان،استانداری،فرمانداری،همت والای شهرداری و شورای شهرمحمدیه باید اذعان کرد در استان قزوین و ناحیه مهرگان با ارائه خدمات مناسبت با کمترین مشکل در مقایسه با سایر طرح های مسکن مهر در کشور مواجهیم.

وی اضافه کرد: با امضای تفاهم نامه سه جانبه سایر نیازهای مسکن مهر استان را تامین می کنیم و امروز هم آغاز عملیات اجرایی چند طرح بسیار ارزشمند است که می تواند برای مردم ساکن مفید باشد.

سیده حمیده زرآبادی نماینده مردم قزوین،البرز،آبیک در مجلس اضهار داشت: یکی از اموری که شهرداری ها باید به آن توجه کنند سرعت بخشیدن به کارهاست.

وی بیان کرد:اگر پروژه های طولانی شود هزینه های بیشتری تحمیل می شود و با این محدودیت اعتباری می تواند پیامدهای زیادی داشته و گاهی آن را متوقف کند.

زرآبادی بیان کرد: امیدواریم نظارت فنی و دقیقی بر پروژه های شهری بر پیمانکاران صورت گیرد تا کیفیت طرح ها نیز بالا برود تا بعد از چند سال مجبور به بازسازی و نوسازی طرح ها نباشیم.

در ادامه رضا گروسی فرماندار شهرستان البرز گفت: آنچه در ناحیه شهری مهرگان برای خدمت رسانی به پروژه مسکن مهر انجام شده در مقایسه با خدمات قبل از انقلاب در شهرستان البرز نیست و همچنان این خدمات ادامه دارد.

گروسی بیان کرد: ایجاد مکانهای ورزشی ،بوستان های شهری،مدرسه،آتش نشانی،مراکز خدماتی در ناحیه شهری مهرگان به تنهایی به اندازه شهرستان البرز است.

وی اظهار داشت: هرچقدر کارکنیم در مقابل بزرگواری مردم ناچیز است و امروز هم تمامی مسئولان تلاش می کنند تا با خدمات رسانی صادقانه موجب جلب رضایت مردم و ایجاد امید در جامعه شوند.

 

 


5.1.0.0
V5.1.0.0