چهارشنبه, 1 خرداد 1398
عنوان : ‍ داود محمدی نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی و رییس كمیسیون اصل نود از صدور مجوز ساخت بیمارستان ۱۲۰ تختخوابی سجادیه در مهرگان خبر داد
کد خبر : ۲۲۹۰
تاريخ :
 ۱۳۹۷/۱۲/۱۹ 

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

 

وی گفت:احداث بیمارستان  در منطقه مهرگان طی دو سفر وزیر بهداشت وقت به استان و مکاتبات فراوان طی چهارسال گذشته در دست پیگیری بود که سرانجام تفاهم نامه  آن در شهریور ماه سال گذشته میان استانداری، دانشگاه علوم پزشکی و اداره کل راه و شهرسازی امضا شد و مقرر گردید زمین، انشعابات و پروانه ساخت به صورت رایگان به این بیمارستان واگذارشود و بیمارستان سجادیه نیز به صورت خیریه به ارائه خدمت بپردازد که بر همین اساس در ۲۸ فرورین ماه سال جاری کلنگ احداث آن با حضور قائم مقام وقت وزیر بهداشت به زمین زده شد.

پس از یک ماه از کلنگ زنی ،به دلیل موانع و مشکلاتی که برای احداث بیمارستان به وجود آمده بود،پروژه متوقف گردید که با پیگیری های مستمر و جلسات متعدد با وزیر وقت و فعلی بهداشت ،سرانجام مجوز احداث بیمارستان سجادیه در منطقه مهرگان صادر شد.

در مجوز صادر شده هیات مدیره شرکت بین المللی بیمارستان سازی و داروسازی سجادیه متعهد به پرداخت تمام هزینه های زمین، انشعابات، پروانه ساختمانی و ... شده اند و با توجه به نیاز شدید منطقه مهرگان و محمدیه به بیمارستان از هیات مدیره این شرکت خواسته ام تا به مدت ۱۰ سال با تعرفه دولتی در بخش جنرال به ارائه خدمت به مردم شریف منطقه بپردازند که مورد موافقت این مجموعه قرار گرفته است.

بعد از ده سال نیز مقرر شد در صورت تمایل دانشگاه علوم‌پزشکی نسبت به خرید خدمت، این بیمارستان ارائه خدمات خود با تعرفه دولتی را ادامه دهد.

ادامه روند ساخت این بیمارستان در دو بخش جنرال و تخصصی  با ۱۲۰ تخت و با هزینه ای بالغ بر ۳۰۰ میلیارد تومان بزودی آغاز     می گردد.

بخش های روانپزشکی، قلب و عروق، اتاق عمل، زنان و زایمان، چشم، جراحی عمومی، ارتوپدی، اطفال، icu جراحی، icu جنرال ، bicu، سوختگی و باغ درمانی از بخش های این بیمارستان است.

بخش سوختگی این بیمارستان  اولین مرکز در شمال شرق کشور بوده و ضعف موجود در این بخش را جبران خواهد کرد. همچنین یک باب مسجد و محل اقامت جهت همراهان بیماران و پزشکان در این مجموعه احداث می گردد.


تعداد بازدید : 80
5.1.0.0
V5.1.0.0