• تاريخ :
     ۱۳۹۹/۱۰/۰۶ 
  • تعداد بازدید : 147
  • کد خبر : ۲۴۸۲
معاون عمرانی استانداری قزوین
با راه اندازی سایت كوچك پسماند در محمدیه موافقیم
معاون عمرانی استانداری قزوین گفت: به منظور ساماندهی پسماندهای زباله و تقویت بهداشت محیط با راه اندازی سایت کوچک پسماند و لندفیل توسط شهرداری محمدیه موافقت می کنیم.

به گزارش روابط عمومی شهرداری محمدیه :جسله شورای شهر محمدیه چهارشنبه شب با حضور علی فرخزاد معاون عمرانی استانداری،  مصطفی صالحی مدیرکل دفتر شهری استانداری، حجت الاسلام آقا حسینی امام جمعه، سعید بهادیوند چگینی مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان، صادق قندی بخشدار، رحیم لو شهردار و اعضای شورای شهر محمدیه در  سالن جلسات شهرداری برگزار شد.

علی فرخزاد در این جلسه اظهارداشت: ساماندهی زباله در شرایطی که بیماری کرونا نیز مردم را دچار آسیب کرده یک ضرورت برای تضمین سلامت شهروندان است و ما آمادگی داریم در این زمینه مساعدت لازم را انجام دهیم.

فرخزاد تصریح کرد: شهردار محمدیه سابقه عضویت در چند شورا و شهرداری را دارد و یک دوره در مدیریت پسماند موفق عمل کرده و با پیشنهاد ایجاد سایت کوچک در این شهر موافقیم و آن را بررسی خواهیم کرد.

معاون عمرانی استانداری قزوین یادآورشد: آمادگی داریم که شهرستان های آبیک و البرز به صورت مشترک برای جمع آوری و ساماندهی زباله های شهری و روستایی محدوده خود یک کار مشترک انجام دهند.

وی اظهارداشت: راه اندازی سایت پسماند خانگی با محوریت شهرداری محمدیه می تواند اجرایی شود که به نفع شهرداری ها و روستاهای اطراف است و ما آماده واگذاری زمین  هستیم تا در یک برنامه زمان بندی مشخص عملیاتی شود.

افزایش 50 درصدی ارزش افزوده شهرداری محمدیه

فرخزاد در ادامه از پرداخت اعتبارات ارزش افزوده خبر داد و گفت: میزان اعتبارات ارزش افزوده شهرداری محمدیه 50 درصد اضافه شده که می تواند در تامین برخی منابع اجرای طرحها موثر باشد.

وی اضافه کرد: با توجه به افزایش ارزش زمین های ناحیه شهری مهرگان با فروش قطعاتی از آنها می توانید هزینه خدمات را تامین کنید و باید اجرای برخی طرح ها از جمله راه اندازی پست برق ثابت، اجرای شبکه آب و فاضلاب، کلانتری، مسجد و طرح های نیمه تمام و نیز جاده دسترسی در اولویت قرار گیرد.

فرخزاد گفت: مجموعه ناحیه شهری مهرگان و شهر محمدیه با توسعه 250 هکتاری این ناحیه به دومین شهر پر جمعیت استان تبدیل خواهد شد و به دلیل محدودیت زمین در سایر مناطق استان و نیز قزوین، طرح اقدام ملی مسکن هم در مهرگان اجرا خواهد شد لذا ما باید خدمت رسانی به این منطقه را جدی بگیریم.

وی اظهارداشت: جاذبه های شهری در محمدیه بالاست  و با رعایت اصول شهرسازی و نیز توجه به خط قرمزهای  کمیسیون می توان این شهر را مورد توجه بیشتری قرار داد.

معاون عمرانی استانداری در خصوص ایجاد جاده دسترسی هم گفت:چون این طرح ابتدا به صورت دراز مدت پیش بینی نشده بود امکان احداث جاده در کنار کانال نبود لذا مسیر جدیدی پیش بینی شده است که در اولویت قرار خواهد گرفت اما تا آن زمان پیشنهاد شده از ساکنانی که تردد زیادی دارند فقط دو نوبت عوارض در روز دریافت شود و بقیه ترددها معاف شود.

وی در خصوص تامین اعتبار تامین برق منطقه هفت و تبدیل وضعیت نیروهای شهرداری و ساخت جاده دسترسی و تامین روشنایی مسیر محمدیه به قزوین هم قول پیگیری داد.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.7.9.0
    V5.7.9.0