• ساعت : ۰۰:۰۰
  • تاريخ :
     ۱۴۰۲/۰۵/۲۶ 
  • تعداد بازدید : 1323
  • کد خبر : ۲۵۵۱
next    /  3 prev
آزادگان شهر محمدیه تجلیل شدند

به مناسبت سالروز ورود آزادگان به میهن اسلامی در مراسمی با حضور مسئولان محلی از آزادگان شهر محمدیه تجلیل شد.

 

به گزارش خبرنگار فرهنگی برنا از قزوین؛ به همت  شورا و شهرداری محمدیه و همکاری  بنباد شهید این شهر  از ۱۱۲ آزاده سرافراز شهر محمدیه تجلیل شد.

 

در مراسمی که با حضورسمیه اسمعیلی مدیر کل بنیاد شهید و امورایثارگران استان قزوین، غفوری فرماندار شهرستان البرز،  آقاحسینی امام جمعه، آخوندی بخشدار، پیری شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر محمدیه در سالن مشاهیر شهرداری به مناسبت ۲۶ مرداد ماه  سالروز بازگشت آزادگان از ۱۰۴ آزاده سراافراز و همچنین خانواده های ۸ آزاده که به درجه رفیع شهادت نائل آمدند تجلیل شد.

 

 

 

مصطفی غفوری فرماندار شهرستان البرز در این مراسم ضمن تبریک سالروز ورود آزادگان سرافراز به مهین اسلامی اظهارداشت: جامعه ایثارگران و خانواده معظم شهدا، جانبازان و آزادگان سرافراز میهن اسلامی، حق زیادی بر جامعه و مسئولان دارند و همه باید تلاش کنیم تا رضایتمندی این خانواده‌ها را جلب کنیم.

وی افزود: رویکرد اداره بنیاد شهید نباید اداری باشد بلکه می‌بایست به عنوان تسهیلگر امور ایثارگران و خانواده شهدا عمل کند و با پیگیری‌مشکلات جامعه ایثارگری برای حل آنها اقدام کند.

 

غفوری تصریح کرد: دیدار با خانواده شهدا کار خوبی است اما نباید به آن اکتفا کرد و لازم است سیاست های مردمی سازی دولت و شناسایی نخبگان و ذینفعان جامعه در پیشبرد اهداف کشور، ایثارگران و خانواده شهدا بهترین گزینه برای حضور و ورود به عرصه‌ های مختلف باشد زیرا ایثارگران اثر زیادی در جامعه دارند.

فرماندار البرز با اشاره به مشکلات خانواده‌های شهدا گفت: مجموعه مدیران شهرستان البرز آمادگی دارند با توجه به ظرفیت‌های موجود، مشکلات خانواده معزز شهدا و ایثارگران را به صورت موردی بررسی و حل کنند زیرا در حوزه اشتغال و استفاده از تسهیلات اشتغال خانگی، ظرفیت‌های مناسبی در شهرستان وجود دارد که می‌توانیم با برنامه‌ریزی مناسب در جهت حل مشکلات جامعه ایثارگری از آن استفاده کنیم.

حجت الاسلام آقا حسینی امام جمعه شهر محمدیه نیز در این مراسم گفت: آزادگان سند زنده ایستادگی و مقاومت و عزت و سربلندی نظام اسلامی هستند و با تحمل سختی های فراوان  و شکنجه های گوناگون در اردوگاه های بعثی برای عزت و پایداری اسلام ایستادگی کردند که قدردان آنها هستیم.

 

سمیه اسمعیلی مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین  در این مراسم اظهارداشت: در استان قزوین ۶۶۵ آزاده سرافراز داریم بیش از ۱۱۲ آزاده سرافراز در محمدیه ساکن هستتد که  در حال حاضر ۸ نفر از این عزیزان به درجه  رفیع شهادت نائل آمده اند.

 

وی بیان کرد: شهر محمدیه بیش از ۷۹۳ جانباز دارد و ۱۵۱ خانواده شهید هم در این شهر ساکن هستند.

 

اسمعیلی تصریح کرد: شهردار جهادی محمدیه باعث افتخار جامعه ایثارگری است و این که ایثارگری در راس مدیریت شهری محمدیه قرار دارد و با روحیه جهادی و انقلابی کارهای بزرگی دراین شهر انجام داده جای قدردانی دارد.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین یادآورشد: آزادگان سرمایه های گرانبهایی هستند که در دوران اسارت سختی های زیادی را تحمل کردند و با ایستادگی و تحمل شکنجه های فراوان سرافرازانه به مهین اسلامی بازگشتند.

 

وی گفت: در این مراسم از مستند «بدون حزن» که در راستای گرامیداشت یاد خاطر شهید ابوترابی سید آزادگان در چهار قسمت تهیه شده رونمایی خواهد شد.

 

محمد پیری شهردار محمدیه  نیز در این مراسم ضمن تبریک سالروز ورود آزادگان به مهین اسلامی اظهارداشت: در این روز شکیبایی مادران، پدران، همسران و فرزندان آزاد مردان به بار نشست و سال های نگرانی و شوق دیدار به پایان رسید و وعده الهی محقق شد.

 

پیری اضافه کرد: نه تنها استقامت آزادگان در اردوگاه های دژخیمانه رژیم بعث، بلکه صبر و پایداری خانواده های این عزیزان نیز ستودنی است.

 

شهردار محمدیه بیان کرد: آزادگان پیام رسانان فرهنگ دفاع مقدس هستند که با فرهنگ عاشورا پیوند خورده اند که با فرهنگ عاشورایی غزت وسربلندی را برای مهین اسلامی  به ارمغان آوردند و ‌جهانیان را با ایستادگی و صبر وشکیبایی خود متحیرکردند.و امروز وظیفه خود دانستیم از آنها قدردانی کنیم.

 

حسن فرخ رئیس شورای اسلامی شهر محمدیه نیز گفت: افتخار می کنیم که میزبان بیشترین آزاده استان در شهر محمدیه هستیم و شهرداری مردمی و جانباز امروز مسئولیت دارند و با حضور ایشان نگاه ویژه ای به خانواده های شهدا ، جانبازان بخصوص آزادگان سرافراز ایجاد شده است.

 

وی اضافه کرد: با تعاملی خوبی که میان شهردار و شورا ایجاد شده در کنار کارهای عمرانی و خدماتی در حوزه فرهنگی نیز کار های ارزشمندی انجام شده و شهر محمدیه را به مرکز برنامه های متنوع فرهنگی، مذهبی و هنری تبدیل کرده است.

 

 

رئیس شورای اسلامی شهر محمدیه حضور جانبازان در شهر محمدیه را افتخاری بزرگ دانست و تصریح کرد: همه آزادگان برای ما یک افتخار هستند و با گذشت و ایثار در جبهه های جنگ و مقاومت در دوران اسارت حماسه ای بزرگ خلق کردند و تجلیل از آنها رسالتی همگانی است.

 

در ادامه از آزادگان شهر محمدیه تجلیل شد.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    6.1.7.0
    V6.1.7.0